Błękitny hotel Focus wzbogaci waterfront

Nadgryziony zębem czasu PRL-owski biurowiec Projprzemu przechodzi metamorfozę w lśniący błękitnym szkłem hotel sieci Focus

Wieżowiec malowniczo położony nad Brdą przy ul. Bernardyńskiej 13 powstał w połowie lat 60. Przez kilka dekad funkcjonował jako biurowiec, jednak w ubiegłym roku właściciel obiektu – Grupa Kapitałowa Immobile S.A. zdecydowała się na gruntowną przebudowę i zmianę jego funkcji.

Obecnie prace są już mocno zaawansowane. Przebudowa obejmuje gruntowne zmiany we wnętrzu obiektu oraz całkowitą restylizację fasady. Na górnych kondygnacjach zostanie ona wykonana z błękitnego szkła, niższe piętra pokryje okłądina w ceglanym i grafitowym kolorze.

Nowy hotel sieci Focus będzie dysponował 84-pokojami, 4 salami konferencyjnymi oraz zapleczem gastronomicznym i fitness.

To kolejna inwestycja wzbogacająca bydgoski waterfront o efektowne obiekty. Wcześniej powstał m.in Nordic Haven, River Tower oraz biurowiec Arkada Business Park.

Niewypałem zakończyła się natomiast budowa wysokościowca Astrum na babiej wsi. Inwestycję przerwano już na starcie z powodu niestabilnego gruntu. Wciąż w martwym punkcie pozostaje również przebudowa Starej farbiarni na wyspie Młyńskiej na hotel.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *